No products in the cart.
A powerful and efficient ceiling fan designed for strong air circulation and quiet performance. Features durable construction and sleek styling—perfect for living rooms, bedrooms, and everyday cooling comfort.
Key Features
| Specification | Details |
|---|---|
| Manufactured By | Havells India Ltd. |
| Country Of Origin | India |
| Sweep Size | 1200 mm |
| No. of Blades | 3 N |
| Packaging Dimensions | 56 cm x 31 cm x 38 cm |
| Air Delivery | 220 m³/min |
| Power Consumption | 53 W |
| Rated Voltage | 240 V |
| Wattage | 53 W |
| Warranty | 2 Year |
| Star Rating | 1 Star |
| Net Contents | 1 N Fan Motor, 1 N Blade Set, 1 N Down Rod, 1 N Canopy Set & 1 N Shackle Kit |
By continuing, you accept the Website Regulations , Regulations for the sale of alcoholic beverages and the Privacy Policy
You dont have an account yet? Register Now
Reviews
There are no reviews yet.